Bebek Telsizi Seçimimiz; Beurer JBY 86

beurer telsiz inceleme

Merhaba anne babalar size bu yazımda bebek telsizi hakkında özet bir yazı ve  bizim kulladığımız bebek telsizinin incelemesi sunacağım.
Bebek telsizi’nin asıl amacı bebeğinizin yanında olmadığınızda durumu hakkında fikir edinmek ve takip etmektir. olmassa olmaz bir bebek gereci değil, tamamen kişisel ihtiyaca göre alınabilecek bir alet. Bebeğini gündüz gece yanından ayırmayan anne babalar  için ise çok gereksiz sayılabilir.  bebek telsizlerinde tür, özellik ve fonsiyon olarak çok fazla farklı model ve marka var.

avent bebek telsizi
avent bebek telsizi

Bebek telsizleri  genelde tek yönlü basit bir telsiz iletişimi sağlar, bebeğin yanına koyacağınız alıcı ana ünite ve sizin bebeğin sesini duymanızı sağlayan taşınabililir üniteden oluşur. chicco görüntülü telsizbebek telsizleri azıcık seslere bile duyarlı olurlar, tek yönlü  telsizlerin çift yönlü olanları da var; bu telsizlerde ise ek olarak annenin telsizindede mikrofon olur bu sayede bebekte sizin sesinizi duyabilir,  ayrıca bu modellerden ayrı olarak; bebek monitörüde denilen telsizler var.  temelde mantık olarak tek-çift yönlü bebek telsizleriyle aynı prensiple çalışırlar.

sesin yanında görüntü de olması çok iyi bir avantaj ama batarya ömrü olarak düşük. fiyat olarak biraz yüksekler. bebek ünitesinde mikrofona ek olarak bir kamera; annenin telsizinde ise küçük bir ekran olur.özellik olarak internetten bebeği izleyebileceğiniz  türler ise evden uzakta olan veya çocuğunu bakıcıya bırakan aileler için hem bebeği hemde bakıcıyı takip etmek amacıyla çok yararlı olabilir.    Biz genelde ev içinde odadan odaya kullandığımızdan bu tür bebek telsizleri bizim için tamamen gereksizdi, Gelelim bizim bebek telsizinde tercih ettiğimiz tür ve markaya

beurerJ BY 86 telsiz görünüm
beurerJ BY 86 telsiz görünüm

Bizim Görüntülü çok özellikli bebek telsizlerini tercih etmediğimizi söylemiştim, basit çekim gücü yüksek ev içi ve yakınında kullanabileceğimiz bir bebek telsizi yeterliydi. aslında marka model seçeneği çoktu ama hem alman malı olması hemde kaliteli ve uygun fiyatlı olması Beurer JBY 86 yı almamızda etken oldu. fotoğraflarda gördüğünüz gibi ideal boyutlarda bence şirin görünen bir cihaz.

beurer JBY 86 üniteAlıcı ve verici olarak iki üniteden oluşuyor ebat olarak aynı boyuttalar görünüşlerinde de desen ve tuş işlevi hariç bi fark yok. ürünle birlikte ek olarak telsizlerin masada durabilmesi ve alıcı ünitesinin sarj edilebilmesini sağlayan 1 adet alt tabla 2 adet şarj cihazı 3adet şarj edilebilen pil birkaçtanede bebek odasında biryere yapıştırılabilecek desenli sticker  geliyor. Kullanım kitapçığındaki açıklamalar detaylı ve türkçe.  alıcı ve verici üniteleri çalıştırmak için 3 er adet şarj edilebilen AAA ince pil gerekiyor. bebeğin yanında olacak verici telsiz direk adaptörle pil olmadanda kullanılabiliyor. eğer elektrik kesildiğindede cihazın çalışmasını istiyorsanız 3 adet daha şarj edilebilir pil almanız gerekli.

beurer JBY 86 şarj aleti
beurer JBY 86 şarj aleti

pillerin sabit değilde değiştirilebilir olması yedek pil kullanma imkanı sunuyor. tam olarak sarjın nekadar süre gittiğini ölçmedik ama rahat günü çıkarıyor. ürün açıklamasında çekim alanının 800 metreye kadar olduğu yazıyor.(açık alanda) kapalı alanda tabiki mesafe kısalacaktır. ev içinde netlik çekim konusunda herhangi bir sıkıntı yok, 4 kat üstümüzdeki komşudan bile net parazitsiz sıkıntısız çalışıyor, çoğu bebek telsizinde çekim ve parazit konusu problem oluşturuyor bu üründen biz bu açıdan mennunuz. Alıcı ve verici üniteler üzerinde kanal seçimini sağlayan bir tuş var olası parazit sesler durumunda kanal değiştirerek sesin düzgün gelmesini sağlıyorsunuz eğer iki cihaz farklı kanalda ise yada kapsama alanı dışında kalırsanız anne deki cihaz ikaz sesi çıkarıyor kısaca 2 ünitenin birbiriyle iletişimi herhangi bir sebeple koparsa haberdar oluyorsunuz bu sayede gözünüz arkada kalmıyor.

telsiz tuşları
telsiz tuşları

resimde görüldüğü gibi anne telsizinde ses yüksekliği bebek telsizinde ise ses hassaslığını ayarlayan çevirmeli bir düğme var, ürün hassaslığından bahsetmişken hassaslığı artıtdığınızda bebek odasını bırakın 2 oda sonraki odadan bile gelen sesleri duymanız mümkün oluyor.son olarak telsiz ekranlarında pil durumunu ve hangi kanalda olduğunu görebiliyorsunuz, eğer bebeğin ses çıkarması veya ağlaması durumunda ekran aydınlanıyor ve telsiz aktif olarak ses vermeye başlıyor ayrıca ekranda bebeğin ses durumuna göre değişen bebek resmi görünüyor bu daha çok annedeki telsizin sesi kısık olduğunda farkedilmesini sağlamak için sanırım.  basit kaliteli ve uygun fiyatlı bir cihaz olarak bu ürünü biz beğenerek kullanıyoruz. ihtiyacınız ve ekonomik imkanınızda var daha foksiyonel bişeyler arıyorsanız da farklı marka ve modellerdede birçok alternatifiniz var. benim söyleyeceklerim bukadar, kalın sağlıcakla

(3) yorum yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.