Göğüs pompası seçimimiz; lansinoh göğüs pompası inceleme

merhaba anne, babalar ve adayları,

Bugün size göğüs pompası seçimimizden bahsetmek istiyorum,  neredeyse çalışan tüm annelerde bebeğin anne sütüyle beslenemesi büyük bir sorun teşkil ediyor, anne sütüyle beslenme konusu zaten başlı başına bir kitap konusu. benim gibi gün boyu bebekten ayrı kalan anneler için göğüs pompası ile süt sağıp bebeğin beslenmesini sağlamak ihtiyaç ve büyük kolaylık.  tabiki göğüs pompası almak için başka nedenlerde var, bunlarıda konu içerisinde yeri geldikçe anlatacağım.

göğüs pompası avent tekli
göğüs pompası avent tekli

daha bebeğimiz dünyaya gelmeden listemizde bulunan göğüs pompası için arayışa girdik, gereklimi değilmi kullanacakmıyız, kullanmayacakmıyız diye üzerinde düşündük aslında, söz konusu bebeğimiz olunca mutlaka gerekli olabilir diye almaya karar verdik, çalışmayan yada bebeğini ihtiyacı halinde sürekli emzirecek anneler için gerekli olmayabilir ama bu noktada bile exra avantajları var, emzirmekten veya bebeğin diş çıkarmaya başlamasından sonra sonra oluşabilecek yara ve ağrilardan dolayida kullanım ihtiyacınız olması da ihtimaller içinde olabilir. benim sezeryan ile yaptığım doğumdan sonra ilk 2 gün sütüm tam gelmedi  ,süt hiç gelmediği veya çok zor geldiği için bebek ememiyor göğüsümü bırakıyordu, pompa ile  zorlayarakta olsa çok değerli o sarımsı ilk sütü sağıp kızıma verdim.  miktar az olduğundan  bebeği  doyurmak için istemeyerekte olsa mamada verdik, sonrasında zaten pompa olsada olmasa sütüm gelmeye başlamıştı, kimileri pompanın süt olmasa bile göğüsü ve süt bezlerini uyararak sütün gelme aşamasını hızlandırdığını ve miktarın artmasını sağladığını söylüyor, kendim bunu tam deneyimlemedeğim için birşey diyemeyeceğim..

pompa almak için bir diğer nedeniniz ise çok fazla sütünüzün gelmesi olabilir  , sütü isiraf etmemek için sağıp saklamakta olabilir, fazla sütü sağıp süt saklama kabları veya poşetlerine koyarak buzdolabında yada dondurucu kısımda sonra kullanmak için saklayabilirsiniz. buzdolabında 3 güne kadar dondurucu kısmında ise 3 aya kadar saklanılabileceği söyleniyor. bebek olmadan dışarıya çıkacağınız zaman, evde biberonla bebeğinizi besleyecek biri varsa  süt sağıp bırakmakda büyük kolaylık olacaktır. annenin ilaç kullanmak zorunda kalması durumunda önceden sağılmış sütü kullanmak, sütün azalma yada kesilme ihtimaline göre önceden sağıp stoklamakda süt pompası almanın gerekliliğini oluşturabilir, zaten pompanın asıl amacıda sütü önceden stok yapıp gerektiğinde kullanmak, böylelikle mamaya başvurmadan bebeğinizi devamlı anne sütüyle beslemek. illaki süt pompası alınacak diye bişeyde yok yukarıdaki saydığım durumların hiç biri sizin durumunuza uymayabilir bu durumda en sağlıklı ve kolay yol tabiki direk bebeğin göğüsten emmesi. göğüs pompalarında elktrikli pilli, manuel veya hem pilli hem elekrikli olanlar var. belki lazım olur yada ayda yılda bir kullanırım diye alakcaksanız manuel olanlarını tercih etmeniz daha ekonomik olacaktır ki otomatik olanlar arasında fiyat olarak çok fark var. birde hastahane tipi olanlar var tabiki , ha unutmadan eğer sadece doğumdan sonra hastanede kaldığınız zamanda pompaya ihtiyacınız olacaksa bazı hastanelerin kendi süt sağım pompaları var doğum yapacağınız yere sormanızda fayda var.

gelelim bizim pompa seçimimize,  işim nedeniyle doğum izni bittiğinde sürekli süt sağıp saklamak gerekeceğinden manuel pompayı kullanım zorluğu, verimlilik ve konfor açısından yeterli görmediğimiz için otomatik pompaya yöneldik.

manuel pompa
manuel pompa

elektrikli veya pilli göğüs pompasında bu zaman itibari birçok marka vardı , lansinoh, phlips avent, kraft, medela, ameda vs. biz genelde lansinoh ve philips avent arasında karar vermekte zorlandık, kraft markasıda ilk başlarda listemizdeydi ama kulanıcı yorumlarında çok fazla memmuniyetsizlik olduğunu görünce listeden çıkmış oldu, biz medela ve ameda yı fiyatları pahalı olduğu için incelemeden, seçenekler arasından çıkardık, dilerseniz onlarıda listenize ekleyebilirsiniz,  philips aventmi lansinohmu derken hem fiyat açısından hemde kullanan tanıdıklarımızın memmuniyetini göz önünde bulundurararak lansinohta karar kıldık, phlips için çekim gücünün zayıf olduğunu söyleyenler de olmuştu, aslında bu kişisel bir deneyimde olabilir fakat insan en çok iyi yorumun olduğu tarafa yöneliyor ister istemez, üstelik philipsin tekli pompası fiyatına lansinohun ikili pompası alınabiliyordu.  aventin teklisini alanların bir şikayetide tek göğsü sağarken diğer göğüstende gelen sütün boşa akmasıydı, kişisel tavsiyem sizinde seçim yaparken aynı anda iki göğüsü sağan pompaya öncelik vermeniz olacaktır, bu hem size zaman kazandıracak hemde isirafı önleyecektir.

kutu içeriği
kutu içeriği

konunun sonuna  lansinoh un açıklama ve özellikler kısmını ekliyorum, benim kişisel olarak söyleyeceklerimse şunlar.

 • lansinoh un tekli pompasıda mevcuk fakat az farkla 2 göğüsü sağan modeli alınabiliyor bu yüzden 2li olanı tercih etmeniz
 • ürünün çekim gücü çok iyi, farklı ritimlerde ve çekiş gücünde sağım yapabiliyorsunuz bu size uygun sağım tekniğini belirlemenizde yardımcı oluyor aynı zamanda sağım sırasında ağrı çekmenizi engelliyor.
 • ürün siyah bi çantayla beraber geliyor , çantanın kalitesi vasat ama yeterli, sonuçta bi giyim aksesuarı değil
 • göğüse gelen yastık kısımları bence iyi tasarlanmamış göğüsü kavramada çok iyi olmasada iş görüyor ama hareket edince göğüsten kayabiliyor. aventin bu kısmı çok daha kaliteli ve konforlu duruyor.
 • 2 göğüs aynı anda sağıldığı için sütün isiraf olmaması ve zaman adına avantaj sağlıyor.
  çanta
  çanta
 • süt pompanın ana gövdesine gitmediği ayrıca borularınıda dolaşmadığı için temizlik ve hijyen bakımından oldukça iyi, yani göğüsün ucundan direk hazneye boşalıyor.
 • lansinoh hem pille hem elektrikle çalışabiliyor, dışarıda olduğunuz zaman yada elektriğe erişiminiz olmadığı zamanlarda da sağım yapabiliyorsunuz.
 • elinizi sağım ucundan çektiğinizde pompa kendi kendine göğsünüzde tam durmuyor, sürekli elinizle tutmak zorunda kalıyorsunuz bu kısım biraz yorucu olabiliyor.
 • dilerseniz göğüs pompasının bir tanesini çıkararak tekli sağım yapabiliyorsunuz.
 • iki adet süt sağım şisesi ve şişe ayağı ve 1 adet biberon emziği ile  geliyor, süt sağma kapları lansinoh marka süt saklama şişeleriyle uyumlu bu sayede direk saklama kaplarına sağım yapabiliyorsunuz (biz ayrıca bu kablardan satın aldık) , ayrıca kutu içinden lansinoh marka numune göğüs pedi ve ğöğüs kremi çıkıyor.
 • ürün içinden çıkan kullanım kılavuzu türkçe ve yeterli açıklamalar mevcut, zaten ürünün genel olarak bi karmaşıklığı yok

Benim söyleyeceklerim bukadar kalın sağlıcakla…

Resmi sitesinde ürün özellikleri şu şekilde belirtiliyorlansinoh_00006

Doğal emiş ritmini taklit eden uyarı ve sağım fazları ile süt üretimini arttırır.
3 Farklı sağım stili ve 8 farklı vakum düzeyi daha konforlu sağım olanağı sağlar.
Lansinoh® 2’si 1 Ara
da Göğüs Pompası’nı ilk açtığınızda pompa uyarı fazında çalışmaya başlar. Manuel olarak uyarı fazından sağım fazına geçiş yapılmazsa 2 dakika sonra otomatik olarak uyarı fazından sağım fazına geçilir.
Tekli ya da çiftli olarak kullanılabilir.
Aydınlatılmış dijital ekranı kaç dakika, hangi fazda ve hangi sağım stilinde sağım yapıldığını gösterir.
Kapalı tasarımı ve diyafram sistemi anne sütünün hortuma ve pompa motoruna kaçışını engeller. Böylece pompa motorunda bakteri oluşumu engellenir ve anne sütünün hijyenik kalması sağlanır.
Şık çantası ile kolay taşınabilir.

pil yuvası
pil yuvası

Lansinoh® 2’si 1 Arada Elektrikli Göğüs Pompası diğer pompalara göre daha sessizdir.
Kutu içerisinde farklı göğüs ölçüleri için standart ve büyük boy konik göğüs apartı yer alır.

Lansinoh® NaturalWave™ Biberon ve Biberon Emziği ile uyumludur.
Kapama diskleriyle sağmış olduğunuz sütünüzü şişe içinde depolayabilir. Lansinoh® NaturalWave™ Biberon şişelerini buzdolabında ya da dondurucuda saklayabilirsiniz.
BPA ve BPS içermeyen gıda saklamaya uygun polipropilenden üretilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.